RizVN Login


Augstskolas vēsture

 

STA — pirmā privātā augstskola Latvijā. Tās vēsture sākās 1991.gadā, kad 3.septembrī Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes Ministrija izsniedza licenci, kas ļauj sākt darbību. Tajos tālajos gados maz kas ticēja privātās augstākās izglītības veiksmei, bet STA dibinātāji bija pilni ar optimismu un enerģiju. Kā parādīja laiks, tiem viss izdevās. Konkurētspējīgas un veiksmīgas augstskolas izveidošanas ceļā bija ne mazums sarežģītību. Bija viss jāsāk absolūti no nulles: mācību auditorijas, bibliotēka, mācību līdzekļi, datorklases utt.. Spēcīgai profesionāļu komandai viss bija pa spēkam: nevelti STA šodien zināma ne tikai kā mācību iestāde ar individuālu pieeju katram studentam, bet arī kā vieta, kur iegūt kvalitatīvu izglītību.

Pirmais augstskolas nosaukums bija Sociālo Tehnoloģiju Institūts (STI), vēlāk termins «institūts» tika nomainīts uz «augstskolu» saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu un – tādā veidā – radās Sociālo Tehnoloģiju Augstskola (STA). No nosaukuma seko, ka dotās mācību iestādes īpašā misija – sniegt studentiem zināšanas un prasmes tehnoloģiski organizēt un vadīt mazo un vidējo biznesu. Tomēr STA absolventu iegūto zināšanu pietiekami arī daudz augstāku karjeras mērķu sasniegšanai: tie veiksmīgi ieņem augstus amatus lielās starptautiskās kompānijās, strādā valsts pārvaldē, nodarbojas ar akadēmisko darbību un vada personisko biznesu visā pasaulē.

1995.gadā STA bija pirmais izlaidums: absolventi izteica pateicības vārdus un siltus novēlējumus augstskolas vēstures Grāmatā -  nosaucot sevi „par STI pirmdzimtajiem”. Šajā Grāmatā – jau vēsturiskā dokumentā – savus novēlējumus izsaka absolventi un augstskolas viesi: slaveni kultūras un izglītības darbinieki.
1990-to gadu otrajā pusē STA tika izveidota mūsdienīga materiāli-tehniskā bāze, savākta plaša bibliotēka, aprīkota lasīšanas zāle, izstrādāti metodiskie palīglīdzekļi. Tajā pašā laikā sākās aktīva zinātniski-praktiskā darbība, dalība starptautiskajās konferencēs, startēja praktiskās studentu spēles, kas modelē dzīves situācijas. STA studentus sāka aicināt praksē valsts un privātajās struktūrās. Augstskola strauji attīstījās! Likumsakarīgs kļuva arī nākamais STA attīstības etaps – augstskolas filiāles atvēršana otrajā pēc lieluma valsts pilsētā – Daugavpilī.

Pirmā mācību programmas «Uzņēmējdarbības ekonomika un administratīvais darbs» akreditācija tika veiksmīgi izieta 1999.gadā. Pēc tam 2000.gadā pati augstskola ieguva beztermiņa akreditāciju, kas kļuva par simbolisku dāvanu pašai sev un visiem studentiem uz 10.gadu STA jubileju 2001.gadā!

Pa etapiem tika akreditētas visas augstskolas mācību programmas, kas deva STA tiesības likt LR valsts ģērboni uz saviem diplomiem.

Pēc Latvijas iestāšanās ES, STA radās jauns stratēģiskais mērķis – padarīt savus absolventus par konkurētspējīgiem ne tikai mūsu valstī, bet arī starptautiskajā darba tirgū. Dotā uzdevuma īstenošanai tika izveidota spēcīga komanda, kas uzsāka sagatavošanas pasākumus starptautiskai atzīšanai: tika uzlabota tehniskā un zinātniskā bāzes, tika pilnveidotas mācību programmas, ieviesti jauni priekšmeti un disciplīnas, notika daudz ciešāka sadarbība ar ES valstu augstskolām.

2006.gada 31.janvārī savā 15-gadu jubilejā STA ieguva starptautisku atzinību – tika veiksmīgi izieta starptautiskā sertifikācija International Education Society (IES, London). No tā brīža STA absolventi saņem ne tikai augstskolas diplomus ar LR valsts ģērboni, bet arī starptautisko IES sertifikātu! Bet Sociālo Tehnoloģiju Augstskola neapstājas pie sasniegtā! Savas 20-gadu jubilejas gadā sadarbībā ar Krievijas un Vācijas partneriem izveidots Eiropas izglītības centrs Rīgā, uz kura bāzes tiek izstrādāti kopējie apmācības projekti un programmas.Var viennozīmīgi atzīt, ka STA vēsture -  privātās augstākās izglītības vēsture Latvijā. Un tā tikai sākas...

Adrese Rīga

Sociālo tehnoloģiju
augstskola

Adrese: Bezdelīgu iela 12, Rīga, LV-1048
Tālrunis/Fakss: 67461281
Mob. tālrunis: 29243035
E-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Adrese Daugavpils

Sociālo tehnoloģiju
augstskola

Tālrunis/Fakss: 65442095
Jātnieku iela 87,
kab. Nr. 1-03,
Daugavpils, LV-5400

Bankas rekvizīti

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
"Sociālo tehnoloģiju augstskola"

Reģ.Nr.40003285971
AS „SEB BANKA”
Kods UNLALV2X
konts LV03UNLA0050003528008
Rīga, Bezdelīgu 12
LV-1048, Latvija